באר שבע המתחדשת

העיר באר שבע, "בירת ההזדמנויות של ישראל" זוכה לפיתוח חסר תקדים בכל תחומי החיים: חינוך, תרבות ופנאי, תחבורה, איכות חיים, תשתיות ועוד. המטרופולין הרביעי בגודלו במדינה, נהנה מתנופת פיתוח, צמיחה והתרחבות אדירה, שטרם נראה בישראל: פארק ההיי־טק 'גב-ים נגב', עם כ־200 אלף מ״ר של משרדים, מעבדות, מלון עסקים ושטחים מסחריים, המרכז לחדשנות דיגיטלית, הראשון מסוגו בישראל שיתמקד בתחומי הבריאות הדיגיטלית.

בהמשך לביסוסה של העיר כ"בירת הסייבר של חצי הכדור המזרחי" לפי דברי הראש הממשלה, במערכת החינוך בעיר נפתחו מגמות ללימודי סייבר. כמו כן, באר־שבע נבחרה להיות עיר הפיילוט של פרויקט ״ישראל דיגיטלית״. גם בתחום הלימודים האקדמיים באר־שבע מובילה את הקטגוריה, עם כ־30 אלף סטודנטים בשישה מוסדות אקדמיים שונים המתגוררים בה. אוניברסיטת בן־גוריון בנגב, הפועלת בעיר, היא אחת מאוניברסיטאות המחקר המובילות בישראל ובעולם. מדי שנה לומדים בעיר כ־8,000 סטודנטים לתואר ראשון במקצועות ההנדסה ¬ השיעור הגבוה ביותר של סטודנטים ללימודי הנדסה בארץ. העיר שוכנת במיקום מרכזי ואטרקטיבי ועוברים דרכה צירי תנועה ראשיים המאפשרים זמינות גבוהה למרכז וצפון הארץ: 15 דקות נסיעה לכביש 6, שעת נסיעה לתל־אביב וכ־70 דקות נסיעה לירושלים, כמו גם התכנון העתידי של רכבת קלה בעיר.

באר-שבע היא אחת הערים הצעירות בישראל: כמחצית התושבים ¬מתחת לגיל 40 והתחזיות הדמוגרפיות מדברות על כך שעד שנת 2025, תגדל אוכלוסיית העיר בעוד כ־100 אלף איש! לכן אין זה מפתיע שהעיר הפכה להיות מוקד משיכה אטרקטיבי ליזמים ולהשקעות. העיר היא מוקד מרכזי לתעסוקה ועסקים עבור מיליון תושבי המטרופולין. משקיעים רבים, מהארץ ומהעולם, מגלים עניין רב בעיר, ובשנים האחרונות הושקעו בה למעלה מחמישה מיליארד שקלים. תושבי באר־שבע ומבקריה נהנים משפע הזדמנויות של פעילות תרבותית מגוונת ועשירה, לקהל צעיר ומבוגר. בעיר הושקעו משאבים רבים להקמת מוסדות תרבות מגוונים, מתקני ספורט, קריית ספורט בינלאומית ומוסדות ציבור המאפשרים חיי קהילה תוססים במשך כל שעות היום. באר־שבע מקדמת תכנית לעיצוב וחידוש המרחב הציבורי. התכנית גובשה לאחר שנבחרה בתחרות אדריכלים ארצית וכוללת הקמת פארקים וגינות ציבוריות, מזרקות מוארות ברחבי השכונות בעיר, ריהוט רחוב מעוצב ונטיעת עצים רבים, המותאמים לאקלים המקומי, כחלק מתפיסת חיים.

צרו קשר